Widzimy, jak zmienia się rynek usług medycznych. Do niektórych zmian musimy się przyzwyczaić, niektóre budzą kontrowersje, inne przynoszą rozwiązania od razu akceptowane przez społeczeństwo.

 

e-Recepta – to jest proste!

Z e-Receptą zdążyliśmy się już zaznajomić. Większość lekarzy zamiast papierowych wytycznych przekazuje nam unikalny kod, dzięki któremu, wraz z numerem PESEL, wykupimy w aptece przepisane nam lekarstwa.

Czy e-Recepta jest odpowiednikiem tradycyjnej, papierowej recepty?

Poniekąd tak, jednak daje nam znacznie więcej możliwości.

Możesz ją otrzymać nie tylko podczas tradycyjnej wizyty, ale także w wirtualnej przychodni podczas wizyty online (jak to działa, dowiesz się tu https://bit.ly/3cmWp8o . Jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji, każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece. Nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-Recepta jest zawsze czytelna. Nie zgubisz jej — wszystkie e-Recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta, tam także znajdziesz dawkowanie leku. Ponadto zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce, a kod realizacji recepty możesz zapisać, a także otrzymać go SMS-em.

Wizyty lekarskie i specjalistyczne online

e-Wizyty, czyli wizyty lekarskie i specjalistyczne online wywołują różne reakcje. Pierwsze pytania, które nasuwają się nam na myśl to: Jak leczyć online? Czy jest to możliwe?

Zastanówmy się jednak, czy słusznie zakładamy, że e-Wizyta jest typowym spotkaniem z lekarzem?

Tak jak w życiu codziennym, wiele spraw możemy załatwić już przez Internet. Są też takie, których nie da się zastąpić elektronicznym zamiennikiem. Tak samo jest w przypadku e-Wizyty.

Konsultacja lekarska i specjalistyczna online to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby pacjentów, którzy: chcą szybko skonsultować objawy chorobowe, albo posiadają opisowe wyniki badań, których nie rozumieją lub potrzebują je pilnie skonsultować. Jeśli chcą skorzystać z porady lekarza o bogatym doświadczeniu, do którego na co dzień nie mają dostępu (np. ze względu na odległość), mają możliwość wyboru spośród wybitnych specjalistów z całego kraju. Niepełnosprawni ruchowo mogą wybrać taki sposób wizyty ze względu na to, że jest dla nich najwygodniejszy. Z troski o swoje bezpieczeństwo pacjenci mogą skorzystać z możliwości wystawienia e-Recepty na leki, które przyjmują stale. Ci, którzy nie mają czasu na wizyty w przychodni, mogą taką odbyć nawet późnym wieczorem, komfortowo, w zaciszu swojego mieszkania. Zdarza się także, że są inne ważne powody, dla których korzystamy z usług medycznych na odległość.

W naszej wirtualnej przychodni do Państwa dyspozycji są znakomici specjaliści z całego kraju. O ich pracy, specjalizacjach i dotychczasowym dorobku naukowym można przeczytać tutaj https://bit.ly/3cmWp8o .

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *