fbpx
xxx
Medycyna przyszłości
którą możesz poznać już dziś
Główne
Medycyna przyszłości
którą możesz poznać już dziś

blog

e-Wizyta i e-Recepta odpowiedzią na potrzeby opieki w czasach pandemii

Widzimy, jak zmienia się rynek usług medycznych. Do niektórych zmian musimy się przyzwyczaić, niektóre budzą kontrowersje, inne przynoszą rozwiązania od razu akceptowane przez społeczeństwo.

e-Recepta – to jest proste!

Z e-Receptą zdążyliśmy się już zaznajomić. Większość lekarzy zamiast papierowych wytycznych przekazuje nam unikalny kod, dzięki któremu, wraz z numerem PESEL, wykupimy w aptece przepisane nam lekarstwa.

Czy e-Recepta jest odpowiednikiem tradycyjnej, papierowej recepty?

Poniekąd tak, jednak daje nam znacznie więcej możliwości.

Możesz ją otrzymać nie tylko podczas tradycyjnej wizyty, ale także w wirtualnej przychodni podczas wizyty online (jak to działa, dowiesz się tu https://bit.ly/3cmWp8o . Jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji, każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece. Nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-Recepta jest zawsze czytelna. Nie zgubisz jej — wszystkie e-Recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta, tam także znajdziesz dawkowanie leku. Ponadto zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce, a kod realizacji recepty możesz zapisać, a także otrzymać go SMS-em.

Wizyty lekarskie i specjalistyczne online

e-Wizyty, czyli wizyty lekarskie i specjalistyczne online wywołują różne reakcje. Pierwsze pytania, które nasuwają się nam na myśl to: Jak leczyć online? Czy jest to możliwe?

Zastanówmy się jednak, czy słusznie zakładamy, że e-Wizyta jest typowym spotkaniem z lekarzem?

Tak jak w życiu codziennym, wiele spraw możemy załatwić już przez Internet. Są też takie, których nie da się zastąpić elektronicznym zamiennikiem. Tak samo jest w przypadku e-Wizyty.

Konsultacja lekarska i specjalistyczna online to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby pacjentów, którzy: chcą szybko skonsultować objawy chorobowe, albo posiadają opisowe wyniki badań, których nie rozumieją lub potrzebują je pilnie skonsultować. Jeśli chcą skorzystać z porady lekarza o bogatym doświadczeniu, do którego na co dzień nie mają dostępu (np. ze względu na odległość), mają możliwość wyboru spośród wybitnych specjalistów z całego kraju. Niepełnosprawni ruchowo mogą wybrać taki sposób wizyty ze względu na to, że jest dla nich najwygodniejszy. Z troski o swoje bezpieczeństwo pacjenci mogą skorzystać z możliwości wystawienia e-Recepty na leki, które przyjmują stale. Ci, którzy nie mają czasu na wizyty w przychodni, mogą taką odbyć nawet późnym wieczorem, komfortowo, w zaciszu swojego mieszkania. Zdarza się także, że są inne ważne powody, dla których korzystamy z usług medycznych na odległość.

W naszej wirtualnej przychodni do Państwa dyspozycji są znakomici specjaliści z całego kraju. O ich pracy, specjalizacjach i dotychczasowym dorobku naukowym można przeczytać tutaj https://bit.ly/3cmWp8o .

czytaj również

Odzyskać poczucie bezpieczeństwa

Sytuacja, w której znaleźliśmy się w ostatnich miesiącach zdominowała każdą dziedzinę naszego życia. Wielokrotnie zarówno my, jak nasze rodziny, musiały przeorganizować swoją codzienność. Zmieniło się

czytaj więcej

Telemedycyna? To dzieje się teraz

Jeszcze niedawno zadawaliśmy sobie pytanie, jak wyglądać będą nasze kontakty z lekarzem za 10, może 15 lat. Podświadomie przyjmowaliśmy do wiadomości, że rynek usług medycznych

czytaj więcej

zaufali nam

logo_biale

MKW S.A..
ul. Krupówki 12
34- 500 Zakopane

Kontakt

tel.: (+48) 18 541 22 21 
e-mail: rejestracja@telemed24.com.pl

Strona telemed24.com.pl wykorzystuje pliki cookies.