fbpx
new
Medycyna przyszłości
którą możesz poznać już dziś
Główne
Medycyna przyszłości
którą możesz poznać już dziś

blog

Telemedycyna? Opieka zdalna? To dzieje się teraz

Jeszcze niedawno zadawaliśmy sobie pytanie, jak wyglądać będą nasze kontakty z lekarzem za 10, może 15 lat. Podświadomie przyjmowaliśmy do wiadomości, że rynek usług medycznych powoli się zmienia. Jednak epidemia koronawirusa przyniosła szybki zwrot w kierunku telemedycyny i wszystkich usług wykonywanych na odległość, czyli opieki zdalnej.

Moda czy postęp technologiczny?

O telemedycynie słyszeliśmy coraz częściej za sprawą nowych rozwiązań technologicznych. Nie da się jednak uniknąć wrażenia, że wiele z podjętych dotychczas działań, to wynik zewnętrznych trendów. Postęp technologiczny widać już w każdej dziedzinie życia. Mamy już inteligentne pralki, odkurzacze roboty, lodówki, które nie wymagają rozmrażania, nie mówiąc już o technologii smartfonów czy komputerów. Z technologii rodem ze stacji kosmicznych, medycyna korzysta od wielu lat. Stąd już tylko krok do tego, aby wkroczyła do miejskich przychodni i naszej codzienności.

Rozwój telemedycyny w Polsce

Telemedycyna stała się języczkiem u wagi dla wielu firm technologicznych skupiających się na rozwiązaniach medycznych. Ponadto od kilku lat możemy zauważyć także trend cyfryzacji w polskiej służbie zdrowia. Dążymy do tego, aby tradycyjne karty pacjentów zostały zastąpione elektronicznymi, papierowe recepty specjalnym kodem, a tradycyjna rejestracja do lekarza systemem informatycznym dostępnym online. Już dzisiaj nie funkcjonują papierowe zwolnienia lekarskie. Wszystkie usługi zmierzają do przeniesienia ich w przestrzeń Internetu.

Nie dziwne więc, że ogromne firmy sięgają po nowe rozwiązania, które mają całkowicie zmienić rynek usług medycznych.

Technologia w służbie chorym

Koronawirus wymógł na naszym obecnym systemie zdrowotnym wiele zmian. Przychodnie często pozostają zamknięte, lekarze odwołują wizyty, także te prywatne. Wielu z nich swoje siły musi koncentrować na pracy w szpitalach, gdzie personel medyczny jest najbardziej potrzebny. Wielu z nas bojąc się o swoje zdrowie, szuka rozwiązań zmniejszających ryzyko zachorowania. Można powiedzieć, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce przyspieszyła nasz krok ku informatyzacji usług medycznych. Przychodnie oferują porady lekarza online, jednak są to zwykle konsultacje z lekarzem rodzinnym, wyłącznie przez telefon, nie zawsze tego samego dnia.

e-Wizyta odpowiedzią na bieżące potrzeby

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów oraz w trosce o ich bezpieczeństwo powstają wirtualne przychodnie. Oprócz porady u internisty, można w niej skorzystać z konsultacji ze specjalistą, uzyskać e-Receptę, a jeśli lekarz zadecyduje, że to konieczne, e-Zwolnienie. Ponieważ „przestrzeń” przychodni online jest niczym nieograniczona, oprócz konsultacji lekarskiej, można skorzystać z usług choćby fizjoterapeuty, czy rehabilitanta. Istnieje możliwość połączenia video z wybranym przez siebie specjalistą, co zdecydowanie ułatwia kontakt i, co najważniejsze, daje możliwość np. instruktażu rehabilitanta.

Rynek pacjenta

Wirtualna przychodnia to idealny przykład na to, jak wielkiej transformacji rynku usług medycznych doświadczamy. To pacjent decyduje, jakiego specjalistę wybierze. Może zweryfikować opinie innych pacjentów, wybrać na podstawie ceny wizyty lub dostępnych terminów. Samodzielnie dobiera datę i godzinę konsultacji, mając możliwość przeprowadzić ją nawet w przerwie w pracy. Rozwiązanie to jest także niezwykle bezpieczne. Skonsultowanie wyników badań czy przedłużenie recepty nigdy wcześniej nie było tak łatwe.

Ponadto osoby starsze i niesamodzielne mogą być pod stałą opieką ratowników. Umożliwia im to opaska SOS zwana również opaską życia. Więcej na ten temat https://telemed24.com.pl/oferta/opieka-zdalna/

Więcej na temat e-Wizyty https://telemed24.com.pl/oferta/e-wizyta/

czytaj również

Odzyskać poczucie bezpieczeństwa

Sytuacja, w której znaleźliśmy się w ostatnich miesiącach zdominowała każdą dziedzinę naszego życia. Wielokrotnie zarówno my, jak nasze rodziny, musiały przeorganizować swoją codzienność. Zmieniło się

czytaj więcej

zaufali nam

logo_biale

MKW S.A..
ul. Krupówki 12
34- 500 Zakopane

Kontakt

tel.: (+48) 18 541 22 21 
e-mail: rejestracja@telemed24.com.pl

Strona telemed24.com.pl wykorzystuje pliki cookies.